לימון כבוש

מאז שכבשתי לימונים ננסיים נכנס בי הפחד. הפחד שהם יגמרו. אחרי הכל הם יובאו ביבוא אישי באמתחתי (משמע גנבו את הגבול) מהגינה של דנה, ויום אחד. יום אחד כל האושר הזה יגמר.
האמת? כל פעם שאני בוהה בצנצנת אני רואה אותה בגינה, שעתיים לפני הטיסה שלי, עטויה בכפפות להגן מפני הקוצים החודרניים, מורטת את הענפים הבשלים של העץ מהפרי הבשל והיא מחניקה גידופים שוצפים על הרעיונות המטופשים שלי לבילוי במוצאי שבת.
אני שומרת עליהם בקנאות של נאצית למפלגה שלה. המכסה לצנצנת לא נפתח בקלות והמועמד לאכילה צריך לעבור מבחן קבלת לימון ננסי. אישית, אני לא בטוחה שאני הייתי עוברת אותו אז אל תנסו אפילו.

לימונים ננסים כבושים.

כל מה שצריך להכנת לימונים כבושים הוא לימונים ננסיים (מין הסתם), מלח גס. מיץ לימון, טיפלך שמן זית וצנצנת מעוקרת.
עכשיו. למה לימונים ננסיים? כי הקליפה שלהם דקה ולכן אפשר לכבוש אותם בשלמותם.
בעזרת סכין משוננת נחצה את הלימונים (לא עד הסוף!) ועם כפית קטנה נשפוך לתוך החריץ מלח גס. נכניס את הלימון לצנצנת המעוקרת (אני משתדלת כמה שפחות מגע ידים כדי לא להכניס בקטריות לצנצנת) ונמלא את הצנצנת עד סופה. זה בסדר למעוך טיפה את הלימונים, הם גם ככה יאבדו מנפחם.
לאחר שמילאנו את הצנצת, נאטום עם המכסה וניתן לצנצנת לעמוד 24 שעות. המלח יגיר נוזלים מהלימונים. אחרי יום אפשר לפתוח את הצנצנת ולמלא את החלל שנותר המיץ לימון טרי שסחטנו. אני אוהבת להוסיף כפית של עמבה לצנצנת. מוסיף ענין אבל זה נתון לשעקולכם. מעל מיץ הלימון, נזרזף שכבה דקה של שמן זית שיגן על הלימונים שלנו מבקטריות רעות.
זהו. תנו לסיפור לשבת לפחות שלושה ארבעה ימים וגם לכם יהיו לימונים ננסיים שיכנסו בכם את הפחד.

תגובות

הגיבו

CATEGORY: טבעוני

פוסטים קשורים

אני מודה ועוזבת ירוחם שחצי מפירות היער לא הגיעו למקום עבודתם. חצי מהם נעדרים עד לרגע זה. אני לא נוקבת בשמות כי אין לי ענין בלהפליל אותי.אני כן אציין .

תגובות

הגיבו

ליאת. אישה מכובדה. חצתה את החמישים. בלית ברירה אבל חצתה. עוצרת באדום ומאיטה בצהוב. יש מי שיעיד עליה, אפילו, קפוצת תחת. לא יכולה לעמוד בפיתוי לדהור עם

תגובות

הגיבו

פוקצ'ה היא לחם שטוח שנאפה בתנור ובדרך כלל היא מצופה בשמן זית, בצל ותבלינים. השיחוק פה הוא שהבצלים כבר בתוך הפוקצ'ה והיא כל כך יפה ומלאה בבצלים מקורמלי

תגובות

הגיבו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2018 כל הזכויות שמורות לליאת שירית. אתר: סודה.
2018 All Rights Reserved to Liat Sheerit. Site: SODA.
Top