לימון כבוש

מאז שכבשתי לימונים ננסיים נכנס בי הפחד. הפחד שהם יגמרו. אחרי הכל הם יובאו ביבוא אישי באמתחתי (משמע גנבו את הגבול) מהגינה של דנה, ויום אחד. יום אחד כל האושר הזה יגמר.
האמת? כל פעם שאני בוהה בצנצנת אני רואה אותה בגינה, שעתיים לפני הטיסה שלי, עטויה בכפפות להגן מפני הקוצים החודרניים, מורטת את הענפים הבשלים של העץ מהפרי הבשל והיא מחניקה גידופים שוצפים על הרעיונות המטופשים שלי לבילוי במוצאי שבת.
אני שומרת עליהם בקנאות של נאצית למפלגה שלה. המכסה לצנצנת לא נפתח בקלות והמועמד לאכילה צריך לעבור מבחן קבלת לימון ננסי. אישית, אני לא בטוחה שאני הייתי עוברת אותו אז אל תנסו אפילו.

לימונים ננסים כבושים

כל מה שצריך להכנת לימונים כבושים הוא לימונים ננסיים (מין הסתם), מלח גס. מיץ לימון, טיפלך שמן זית וצנצנת מעוקרת.
עכשיו. למה לימונים ננסיים? כי הקליפה שלהם דקה ולכן אפשר לכבוש אותם בשלמותם.
בעזרת סכין משוננת נחצה את הלימונים (לא עד הסוף!) ועם כפית קטנה נשפוך לתוך החריץ מלח גס. נכניס את הלימון לצנצנת המעוקרת (אני משתדלת כמה שפחות מגע ידים כדי לא להכניס בקטריות לצנצנת) ונמלא את הצנצנת עד סופה. זה בסדר למעוך טיפה את הלימונים, הם גם ככה יאבדו מנפחם.
לאחר שמילאנו את הצנצת, נאטום עם המכסה וניתן לצנצנת לעמוד 24 שעות. המלח יגיר נוזלים מהלימונים. אחרי יום אפשר לפתוח את הצנצנת ולמלא את החלל שנותר המיץ לימון טרי שסחטנו. אני אוהבת להוסיף כפית של עמבה לצנצנת. מוסיף ענין אבל זה נתון לשעקולכם. מעל מיץ הלימון, נזרזף שכבה דקה של שמן זית שיגן על הלימונים שלנו מבקטריות רעות.
זהו. תנו לסיפור לשבת לפחות שלושה ארבעה ימים וגם לכם יהיו לימונים ננסיים שיכנסו בכם את הפחד.

תגובות

הגיבו

(Visited 4 times, 1 visits today)
CATEGORY: טבעוני

פוסטים קשורים

לא מבינה איך חמישי היום. הרי ראשון רק התחיל. איפשהו זלגו להם שני ושלישי. יש לי זכרון מעומעם מרביעי אבל היום בהחלט יום חמישי. אפילו הרדיו אמר. אז אני מ

תגובות

הגיבו

(Visited 24 times, 24 visits today)

אם אמא שלי לא היתה מחפשת אותי למוכרת פלאפל בכיתה ג' הייתי ממליצה לה לחפש לי כתר של מלכת מרקים עם תרווד ורוד בבקשה. כי אם כבר פאטיש, אז לפחות שיהיה אני

תגובות

הגיבו

(Visited 33 times, 33 visits today)

השנה כמעט ולא ירד שלג. הוא הגיח פעם או פעמיים, בקושי כיסה את האדמה ונמס. היה קר. קר מאד אבל שלג לא ירד. זה אחד החורפים הכי חמים בניו יורק שאני זוכרת.

תגובות

הגיבו

(Visited 16 times, 1 visits today)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2018 כל הזכויות שמורות לליאת שירית. אתר: סודה.
2018 All Rights Reserved to Liat Sheerit. Site: SODA.
Top