סדנאת אפיה ללחמים עם ליאור משיח

02/11/2017

כבר מזה זמן שאני שמה על ליאור משיח Lioroooosh עין באינסטגרם. היא אופה ומטיילת ובלוגרית והיא כל מה שאני רוצה להיות כשאהיה גדולה. המאפים שלה הורגים אותי, הלחמים שלה עושים אותי ירוקה מקנאה ומידת העשיה שלה גורמת לי להרגיש כמו ילדה שקמה משנת הצוהרים עם סימנים של שמיכת פיקה על הפרצוף.
ועכשיו היא אצלי במטבח. שלי. לסדנאת לחמים. אצלי. במטבח.

תגובות

הגיבו

(Visited 100 times, 1 visits today)

סדנאת אפיה ללחמים עם ליאור משיח

שמי ליאור משיח, שף קונדיטורית ואופה.
כילדה קטנה, הייתי נכנסת למטבח כשאמי הייתה מבשלת ואופה ומחפשת איך להשתתף בחגיגה. הייתי מערבבת בלילה לעוגה, עם כף עץ. הייתי בשלבים מתקדמים יותר, מחזיקה את המיקסר הקטן שהיה לנו בזמנו וצופה בסקרנות אין קץ, איך שמנת נוזלית וסמיכה, הופכת כמו קסם לקצפת.
תמיד היה ברור שאעסוק בתחום יצירתי. העיקר להפעיל את הידיים. 
בגיל 24, התחלתי לעבוד במסעדת השף ״רפאל״, בתל אביב. בעבודה הראשונה שלי בתחום המסעדנות, גיליתי על בשרי שזה מקצוע קשה וסיזיפי. גיליתי גם שאני מאוהבת בו. לאחר שנה וחצי, בגיל 25, עברתי לניו יורק, התחלתי ללמוד קונדיטוריה ב-International Culinary Center במנהטן. סיימתי את לימודי בהצטיינות, והמשכתי ללימודי אפיית לחמים. גם אותם סיימתי בהצטיינות.
במהלך השנים בהן חייתי בניו יורק, עשיתי סטאז׳ים אצל שפים שאני מעריכה מאוד עד היום. ביניהם, ב- Eataly, של שף מאריו בטאלי, The Mercer Kitchen של שף ז׳אן ז׳ורז׳ וונגרישטן, ובסטודיו לעוגות חתונה של רון בן ישראל (RBI Cakes).
לכשחזרתי מניו יורק, עבדתי כשף קונדיטורית של מסעדת ״פרונטו״, בתל אביב במשך שנתיים.
בקיץ 2015, הצטרפתי כסטאז׳רית למסעדה הדנית ״נומה״, שזכתה בתואר המסעדה מספר 1 בעולם. על כך התחלתי לכתוב בלוג, בו אני כותבת עד היום, ומפרסמת חוויות, תמונות ומתכונים.
​אני כותבת על אוכל, מצלמת אוכל, מכינה אוכל, אוהבת אוכל.

תגובות

הגיבו

(Visited 100 times, 1 visits today)